Мотивационно есе (писмо) за прием в университети в Дания.
Какво трябва да спазите, когато пишете своето мотивационно есе (писмо), за университета?
Какво не бива да правите, за да не застрашите кандидатурата си?
- Не подценявайте значението на това есе (писмо)! Шансовете ви за прием до голяма степен зависят от него – университетът го разглежда като решаващ фактор!
- В никакъв случай не копирайте изречения или фрази от други есета (писма), тъй като това се счита за плагиатство!
- Не позволявайте на трети лица да пишат мотивационните ви есета (писма), тъй като не знаете дали вашето писмо не е дадено/продадено и на други кандидати!
Повечето кандидат-студенти, които се свързват с нас, нямат представа как да подходят към мотивационните си писма, над какво да наблегнат и колко дълги да бъдат те. Липсата на информация, а също така и на опит в съставянето на този документ, често води до отрицателен отговор от страна на датските университети.
Държим да подчертаем, че изискванията на датските университети са различни от тези, които имат университетите в UK или Холандия!

Ако се чудите колко сериозни са последствията от плагиатството (копиране от други писма), то помислете върху следното:
- Кандидат-студентът има лична отговорност да е съобразил всички подадени писмени материали с изисванията за плагиатство.
- Копирането на информация директно от източници онлайн или другаде е плагиатство и е напълно неприемливо. Вашето есе трябва да отразява вашите собствени знания и умения, а не работата на други хора.
- Плагиатството може да доведе до автоматично отхвърляне на есето и едногодишна забрана за кандидатстване за всякакви учебни програми.
Освен това, ако станете студент в Дания, помислете за следното, тъй като това ще ви касае по време на цялото ви образование:
- Ако плагиатствате, ще бъдете изключени от програмата си.
- Плагиатствайки, вие застрашавате сериозно работата си – тя може да бъде унищожена.
- Плагиатствайки, можете да бъдете изключени изцяло от университета си.
- Плагиатството е престъпление и можете да бъдете съдени за действията си.
Блог

Къде да уча? – Как избрах образованието в чужбина
Какво е да си в 12 клас и да не знаеш какво искаш да учиш и работиш?Как се отговаря на въпросите, с които бива засипан един млад човек, който е на път да направи важен избор? Какво ще правиш с бъдещето си? Каква специалност мислиш да следваш? Къде да уча? Как? Кога?...

COVID-19 и Дания. Как ситуацията повлия на икономиката, образованието и начина на живот в цялата страна?
Как реагира Дания на ситуацията с COVID-19 от февруари досега? Как се справят българските студенти в страната?Животът на всеки един от нас се промени заради пандемията причинена от COVID-19. В Дания също имаше налагане на ограничения с цел спиране на...

Холандия или Дания – Къде да уча? Кой е по-добрият избор за висшето ми образование?
Висше образование в Дания или Холандия?Коя държава да избера и как да направя правилен избор за бъдещето си?Всяка година хиляди кандидат-студенти обмислят дали да не получат висшето си образование в чужбина. Възможностите пред нас, като пълноправни граждани на...
Какви са някои от изискванията?
- Академичната ви подготовка.
- Мотивацията ви да учите тази специалност.
- Очакванията ви за образованието в Дания.
- Силни страни, амбиции или изследователски интереси.
С какво ще ви помогнем?
- Подробни указания, за да съставите първата си чернова.
- Мотивация при писането на писмото.
- Корекции и насоки на писмото.
- Примерни писма за същата специалност.
Препоръките ни се базират на опита ни със стотиците мотивационни есета (писма) на студентите, с които сме работили до сега. Вижте как изглежда началото на едно оригинално мотивационно писмо преди и след работата с нас.

